недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

„Седмица“: Мицкоски неприкосновен во македонскиот блок, Заев се продава за консензуален

„Седмица“: Мицкоски неприкосновен во македонскиот блок, Заев се продава за консензуален

Не само што ништо не помести напред, СДСМ од Александар Македонски не враќа во праисторијата, во ерата на диносаурусите, е една од темите во емисијата „Седмица“ со Коле Чашуле на ТВ Алфа.

Во емисијата, Чашуле отвора и прашање поврзано со популарно наречениот „Никиликс“: Дали СЈО или ОЈО ќе преземат мерки против оддавањето тајни на „заштитениот „Димитров“?

Следната тема е анкета на Телма телевизија – Мицкоски неприкосновен во македонскиот блок, Заев се продава за консензуален.

Целата емисија на Чашуле може да ја погледнете во видеото во продолжение.