недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 27
home Вести

Сеад Кочан исклучен од апарати, без дозвола на доктори и без отпусна листа спроведен во „Идризово“

Сеад Кочан исклучен од апарати, без дозвола на доктори и без отпусна листа спроведен во „Идризово“

Припадници на специјалната единица „Алфи“ насилно го привеле бизнисменот Сеад Кочан и го однесоа на издржување на затворската казна во затворот Идризово.

Според информациите лекарите од приватната болница каде што се лекува Кочан се обиделе да им објаснат на „алфите“ дека тој е со наод за срцева болест, приклучен на апарати за кислород и не е во состојба да биде исклучен и пренесен во затвор. Но ваквите обиди биле залудни.

Тој без отпусна листа од болницата бил изнесен во количка и спроведен во Идризово.

Коронавирус