петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 57
home Вести

Се затвора Евзони- еве од кога и зошто

Се затвора Евзони- еве од кога и зошто

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека од колегите од Република Грција сме информирани дека поради штрајк на грчките цариници граничниот премин Евзони од 05.00 часот на 17.02.2021 до 08.00 часот на 18.02.2021 ќе биде затворен за секаков вид на сообраќај, информираат од МВР.

-Исто така, ве известуваме дека товарниот сообраќај на Граничните премини Деве Баир и Ќафасан, кој беше во прекин, е нормализиран од денеска, стои во нивното соопштение.

ЕУРО 2020

Македонија