сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 55
home Вести

СЕ ЗАПАЛИ ВОЗИЛО НА АВТОПАТ- сообраќајот на овој патен правец по една коловозна лента, бидете внимателни!

СЕ ЗАПАЛИ ВОЗИЛО НА АВТОПАТ- сообраќајот на овој патен правец по една коловозна лента, бидете внимателни!
илустрација

Сообраќајот на автопатот Скопје-Куманово, кој беше во прекин поради опожарено патничко возило и сува трева е пуштен по една коловозна лента, информира Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на другите патишта во државата се одвива непречено, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најнови вести

Коронавирус