вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Вести

Се запали автомобил во движење

Се запали автомобил во движење

На 30.12.2020 во 22.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Кирил и Методиј“ настанал пожар во движење на патничко возило „алфа ромео“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на К.С.(34) од с.Марино, скопско.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Коронавирус