среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 11
home Вести

СЕ ВОВЕДУВА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО ВЕЛЕС – граѓаните револтирани од градоначалникот Коцевски, „ние знаеме за кого НЕ ТРЕБА да гласаме“

СЕ ВОВЕДУВА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО ВЕЛЕС – граѓаните револтирани од градоначалникот Коцевски, „ние знаеме за кого НЕ ТРЕБА да гласаме“

Вчера започна да се монтираат табли за зонско паркирање во Велес.

Според најавите на градските власти до крајот на летото ќе започне и наплатата за паркирање во трите зони во градот.

Оваа вест буквално ги разочара велешани во пресрет на изборите кои доаѓаа оваа есен, а тие особено се незадоволни од властите на СДСМ и градоначалникот Аце Коцевски.

„Кога се кандидираше за градоначалник не им кажа на велешани дека ќе им опнеш такса за паркирање“, „Во Охрид на сите улици наплаќаат, предизборно ветуваа бесплатен паркинг“, „Се ближат избори па ние си знаеме за кого и како да гласаме“, се само дел од коментарите на револтираните велешани.