вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Се урна хеликоптер на МВР (ФОТО)

Се урна хеликоптер на МВР (ФОТО)

Хеликоптер на МВР денеска се урнал на аеродромот во Петровец. Според информациите на „Република“ нема загинати, ниту тешко повредени во несреќата. Полесно повредено е едно лице.

Се работело за тренажен лет, а во моментот хеликоптерот се полнел со гориво, по што се превртел. Причина за несреќата, веројатно, е и силниот ветер утрово.

На местото на настанат пристигнаа и пожарникарски екипи.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија