среда, 23. септември 2020. Вести денес: 64
home Вести

Се родија првите бебиња во 2020 година, близначиња – гордите родители добија ќерка и син

Се родија првите бебиња во 2020 година, близначиња – гордите родители добија ќерка и син

Точно во една минута по полноќ на Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се роди првото бебе оваа година, девојче. Само две минути подоцна на свет дојде и нејзиното братче.

-Утрово, на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје, се родија првите бебиња, две близначиња во 2020 година. Првото е женско, родено во 00:01, а второто е машко и е родено во 00:03 часот. Да се живи и здрави! На родителите им посакуваме убава, среќна и бериќетна година, информира Министерството за здравство.

Коронавирус