среда, 7. декември 2022. Вести денес: 155
home Вести

Се развеа огромно македонско знаме, Комитите вака се приклучија на протестот

Се развеа огромно македонско знаме, Комитите вака се приклучија на протестот

Навивачката група „Комити“ се приклучи на протестот пред Собрание, организиран против промената на името.

Тие дојдоа со запалени бакли и ги обиколија демонстрантите.

Друга група носеше огромно знаме со кое високо се извива над главите на учесниците на протестот.

Qatar 2022