понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 111
home Вести

Се преврти комбе на млекара на патот Делчево-Каменица, сообраќајот во прекин во двата правци

Се преврти комбе на млекара на патот Делчево-Каменица, сообраќајот во прекин во двата правци

Поради сообраќајна незгода на патот Делчево – Македонска Каменица сообраќајот е во прекин. Мало товарно возило од засега непознати причини се превртело со што е блокирано движењето на возилата во двата правци. Возачи јавуваат дека станува збор за возило на Штипска млекара.

-Овде сме од 10 часот, патуваме за Македонска Каменица и наидовме на блокиран пат. Комби превртено стои на патот и се чека да заврши полицискиот извештај. Не ја знаеме причината освен што се гледа дека е мало товарно возило на Штипска Млекара, велат очевидци.

Од полицијата во Делчево детали за сообраќајката најавуваат во текот на денешниот ден. Засега нема информации дали е повреден возачот на возилото.

Најнови вести

Коронавирус