вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 54
home Вести

Се преврте цистерна на патот Гостивар- Маврово, сообраќајот се одвива наизменично

Се преврте цистерна на патот Гостивар- Маврово, сообраќајот се одвива наизменично
илустрација

На патниот правец Гостивар – крак Маврово, кај Новоселски мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента поради превртена цистерна, соопшти АМСМ.

На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација и присутна е сообраќајната полиција.

Од АМСМ на учесниците во сообраќајот им препорачуваат внимателно возење, прилагодување на брзината спрема условите на патот и почитување на сообраќајната сигнализација.

Коронавирус