вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 17
home Вести

Се полнат ли кутии во Чаир, Сарај, Липково и Студеничани?

Се полнат ли кутии во Чаир, Сарај, Липково и Студеничани?

Денес, на вториот круг од претседателските избори, симптоматичен е растот на излезноста во одредени општини, со мнозинство албанско население.

Не е логично на овие изборни места денес да има повеќе гласачи од оние пред две недели, кога освен Силјановска Давкова и Пендаровски, кандидат беше и Блерим Река за кого гласаа голем дел од граѓаните од овие општини.

Оправдано е да се постави прашањето: Дали се полнат кутиите во Чаир, Сарај, Липково и Студеничани?

Во продолжение ги пренесуваме официјалните податоци од ДИК за излезноста во овие 4 општини, до 13 часот денес и до истиот период во првиот круг.

Чаир денес до 13 часот:

Чаир прв круг до 13 часот:

Сарај денес до 13 часот:

Сарај прв круг до 13 часот:

Липково денес до 13 часот:

Липково прв круг до 13 часот:

Студеничани денес до 13 часот:

Студеничани прв круг до 13 часот:

 

 

Коронавирус