вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 90
home Вести

Се плашат да го спомнат името Македонија: Заев, Пендаровски и Шекеринска победата над Германија ја честитаа само со едно „Браво“!

Се плашат да го спомнат името Македонија: Заев, Пендаровски и Шекеринска победата над Германија ја честитаа само со едно „Браво“!

Државниот врв го честиташе големиот усхех на макдонската репрезентација против Германија. Но, подобро да не го направае бидејќи никој не се осмели да каже „Македонија“. Пендровски напиша „национална гордост“, Шекеринска едно обично „браво“ , а Заев говореше за македонски фудбалери.

Коментарите на граѓаните беа жестоки. „Кукни мори Македонија“. Прва победа како членки на НАТО против Германија“. Претседателе засрамисе, вечерва играше Македонија“.

Коронавирус