сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 52
home Вести

Се отвораат игротеките

Се отвораат игротеките

Владата на денешната седница одлучи да ги отвори игротеките, кои со месеци беа затворени како мерка за заштите од ширење на Ковид-19.

-На денешната седница е усвоен и протоколот за работа на игротеките во услови на епидемија со КОВИД-19 и препорача строго почитување на мерките за спречување на ширење на КОВИД-19 инфекцијата и усвоениот протокол при вршење на дејноста. Одговорноста за целосно спроведување на одредбите од протоколот е обврска на вршителите на дејноста, велат од Владата.

Коронавирус