сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 57
home Вести

Се отвора првата „Тивка соба“ за деца болни од рак

Се отвора првата „Тивка соба“ за деца болни од рак

На Одделението за хематоонкологија на Детската клиника денеска ќе биде отворена првата „Тивка соба“ за  децата кои се лекуваат од  рак.

Зад отворањето на собата стои здружението „САНО“ кое им помага на  болните деца, а на настанот е најавено присуство на министерот за здравство Венко Филипче, како и на директорката на Детската клиника Катерина Ставриќ. 

Коронавирус