понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Вести

Се осветлува клучката Катланово

Се осветлува клучката Катланово

На патот Велес – Катланово од денеска се врши осветлување на клучката Катланово.

Активностите за осветлувањето ќе траат до сабота, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Најнови вести

Коронавирус