недела, 19. септември 2021. Вести денес: 83
home Вести

Се огласи струмичанецот кој беше брутално нападнат: Обезбедувањето на Заев ме тепаше! (ВИДЕО)

Се огласи струмичанецот кој беше брутално нападнат: Обезбедувањето на Заев ме тепаше! (ВИДЕО)

Со видливи и тешки повреди по вчерашното брутално претепување, се огласи струмичанецот кој беше нападнат.

Во своето сведоштво раскажува дека бил нападнат од девет лица, сите го удирале и тешко го повредиле.

-Им викав „Оставете ме, ќе умрам, не можам да издржам“. Не ме оставија, ме тепаа колку што сакаа. Со палки, со стапови врз мене. Цел сум тепан, цел сум уништен. Ме подигна една женичка, јас станав да си одам. На кружниот тек горе, обезбедувањето сакаше со кола да ме згази, Саше се вика, на Зоран Заев обезбедувањето. Има камера, нека видат, вели тој.

Целото негово сведоштво можете да го погледнете во видеото во продолжение:

Коронавирус