недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 39
home Вести

Се огласи сопругата на Зибери, еве каква е состојбата на пратеникот хоспитализиран на Инфективна

Се огласи сопругата на Зибери, еве каква е состојбата на пратеникот хоспитализиран на Инфективна

По информациите дека пратеникот на ДУИ, Арбен Зибери е хоспитализиран на Инфективната клиника на неговиот Фејсбук профил информацијата ја потврди неговата сопруга и напиша дека сега неговата состојба е стабилна.

Според објавата, по тестирањето за Ковид – 19 и влошувањето на здравствената состојба Зибери бил примен на Инфективната клиника.

-Од вчера неговата состојба е постабилна и се подобрува. Грижете се за себе и заштитете ги своите роднини, порача неговата сопруга, пренесе ФОКУС.

Коронавирус