понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 111
home Вести

„СЕ ОГЛАСИ ОСМИОТ ПАТНИК“ – еве поради каква повреда тој се нашол на исто место и во исто време со седумте преживеани патници

„СЕ ОГЛАСИ ОСМИОТ ПАТНИК“ – еве поради каква повреда тој се нашол на исто место и во исто време со седумте преживеани патници

Мистериозниот осми патник кој бил на списокот на преживеани од автобуската несреќа, односно впишан во списокот на примени патници во болницата Пирогов, бил ставен на тој список по грешка.

Шади Науфал Салех таа вечер бил примен во болницата поради скршеница на раката, а од болницата по грешка го вклучиле на списокот на примените од македонскиот автобус кој изгоре.

Салех вчера вечерта се јавил во редакцијата на Бугарската национална телевизија и објаснил дека тоа нема никаква врска со несреќата. Тој, како што објави медиумот, е бугарски државјанин, а во саботата бил примен на трауматолошкиот оддел на Пирогов поради скршеница на раката.

Излегува дека во клиниката по грешка го внеле во списокот со повредени од автопатот Струма. Салех веќе е отпуштен од болница.

Вчера синот на Кадрим Мемеди, вториот возач изјави дека од списокот на преживеани во несреќата има лице што не е на списокот за патници на „Беса транс“, а тоа е Шади Науфал Салех.

loading...