сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 72
home Вести

Се огласи фотографот чија слика СДСМ ја користи во кампања: Човекот умира од смеење на потегот на македонската Влада

Се огласи фотографот чија слика СДСМ ја користи во кампања: Човекот умира од смеење на потегот на македонската Влада

Британскиот офтограф Симон Мигај попладнево реагираше на кражбата на негово авторско дело кое СДСМ го користи за владината предизборна кампања.

КУРИР веќе објави дека Владата прави кампања за македонски туризам користејќи фотографија која воопшто не е сликана во Македонија.

Фотографот кој работи во Лондон иронично пишува дека “умира” поради тоа што неговата фотографија од Езерото Кенигс станала популарна во политичката кампања во Македонија.

Коронавирус