вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Се одложи судењето против Јово Вангеловски, судијката е во изолација

Се одложи судењето против Јово Вангеловски, судијката е во изолација

Судското рочиште се одложи оти судијката задолжена за овој судски процес е во излоцаија

Се одложи судењето против Јово Вангеловски поранешниот претседател и судија на Врховниот суд кој е обвинет дека како претседател на Врховниот суд не ѝ исплатил додаток на плата на својата колешка, врховната судијка Лидија Неделкова.

Судското рочиште се одложи оти судијката задолжена за овој судски процес е во излоцаија

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија