петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Се очекува нов бран на заразени од коронавирусот, еве кога

Се очекува нов бран на заразени од коронавирусот, еве кога

Големи се шансите наесен да имаме нов бран на заразени.

Од светската пандемија со Ковид-19 сите земји научија како треба да го организираат нивниот здравствен систем за во наредниот период, а ние сме на добар пат за тоа, изјави денеска министерот Венко Филипче.

Како што додаде наесен ќе има и дополнително оптоварување поради сезонскиот грип.

Коронавирус