понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 75
home Вести

Се најавува најсилното невреме деновиве- Ова се температурите во моментов

Се најавува најсилното невреме деновиве- Ова се температурите во моментов

УХМР информира дека од Албанија кон нашата земја навлегува поголема нестабилна воздушна маса од која има појава на пороен дожд и грмежи во подрачјето од Шар Планина, Маврово, преку Полог, па се до Скопската котлина. Нестабилност има и во Мариовско, потоа во околината на Радовиш и на Струмица Процесите се преместуваат од запад кон исток.

Следните денови ќе се задржи променливо и посвежо време со локални врнежи од дожд кои повремено ќе бидат проследени со грмежи.

Ова е моменталната состојба пред најавеното силно невреме.

Коронавирус