сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 110
home Вести

Се кријат ли повторно лица починати од коронавирусот во Македонија?!

Се кријат ли повторно лица починати од коронавирусот во Македонија?!

Власта исклучително лошо ја менаџира епидемијата со коронавирусот. Венко Филипче наместо со здравјето на граѓаните се занимава со диктатите на Зоран Заев.

Имено на Фејсбук профилот на министерот Филпче се појави коментар од лице чии близок починал од коронавирус пред три дена, но како што се вели во коментарот се уште не е објавен во официјалната бројка на починати.

Коронавирус