понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 119
home Вести

Се гаси пожарот кај Ваташа, Јанчев заедно со службите на терен

Се гаси пожарот кај Ваташа, Јанчев заедно со службите на терен

Се интервенира веднаш на гаснење на пожар над с.Ваташа со два скипа од ЈП Комуналец,Противпожарната единица и ЈП Македонски шуми. Заедно со службите на терен е и Градоначалникот Митко Јанчев.

Коронавирус