вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 83
home Вести

Се чисти „Бојкотирам“: Власта лиже кај што плукаше

Се чисти „Бојкотирам“: Власта лиже кај што плукаше

На осум дена пред одржување на закажаниот референдум на 30 септември, се чистат спомениците низ центарот на Скопје.

Екипа ја чистеше „Порта Македонија“, на која беше испишан слоганот „Бојкот“.

Коронавирус