понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 165
home Вести

СЕ ЧЕКА И ПО ЦЕЛ ЧАС – Еве на кој граничен премин има најмногу гужва

СЕ ЧЕКА И ПО ЦЕЛ ЧАС – Еве на кој граничен премин има најмногу гужва

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози со умерен интензитет. На ГП Табановце има задржување од 30-60 минути за влез и за излез од државата, додека на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информираат од АМСМ.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Најнови вести

Коронавирус