понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 159
home Вести

Се бараат „кртовите“ во МВР- високи полициски службеници на распит во ОJO

Се бараат „кртовите“ во МВР- високи полициски службеници на распит во ОJO
фото илустрација

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал во текот на денешниот ден повикува високи полициски службеници на распит за провала на акцијата „Планина“.

Меѓу повиканите се полициски функционери од МВР, одделот за криминалистичка полиција и одделот за организиран криминал.

Истите треба да дадат одговори како се истечени детали од акцијата и се предупредени припадниците на нарко групите во Грчец и Гази Баба.

Најнови вести

Коронавирус