петок, 30. јули 2021. Вести денес: 157
home Вести

СДСМ во паника, сериозно ги злоупотребува приватните броеви на граѓаните

СДСМ во паника, сериозно ги злоупотребува приватните броеви на граѓаните

Непосредно пред почетокот на предизборниот молк, СДСМ и коалицијата „Можеме“ започнаа „лов“ за албанските гласачи со испраќање порака на нивните приватни броеви.

Ова покажува дека СДСМ е во паника и не се колеба да го злоупотребува приватните броеви на граѓаните.

Пораката ја има оваа содржина:

„Од вас зависи дали ќе продолжиме кон ЕУ или ќе дозволиме враќање на режимот ВМРО-ДУИ. Излезете, гласајте за европската иднина.

ГЛАСАЈ 3

Коалиција МОЖЕМЕ.”

Голем број граѓани го осудија случајот за кој станува збор. Пријави за слични случаи имаше и до нашата редакција, пренесува порталот aktuale.mk.

Коронавирус