четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 116
home Вести

СДСМ во паника откако скопјани кажаа „НЕ“ за промена на името- Автобуси од цела Македонија се носат во недостаток на посетеност

СДСМ во паника откако скопјани кажаа „НЕ“ за промена на името- Автобуси од цела Македонија се носат во недостаток на посетеност

Автобуси од цела Македонија денеска се упатуваат кон нашиот главен град по повод митингот на СДСМ во Скопје.

СДСМ е во паника откако скопјани гласно кажаа „НЕ“ за промена на името, па поради тоа автобуси од цела Македонија се носат во недостаток на посетеност.

Фотографиите се направени од патарината Петровец на влезот во Скопје.

Со членови и симпатизери од цела Македонија СДСМ ќе бара влез во европската унија и НАТО среде Скопје и пред скопјани кои се против промена на името.

Инаку утрово се појавија и фотографии како партиски членови делат сендвичи во Делчево при тргнувањето за Скопје.