сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 96
home Вести

СДСМ прогласи победа во прв круг во четири општини

СДСМ прогласи победа во прв круг во четири општини

Од владејачката СДСМ велат дека според оние резултати што стигнале до нив, веќе имаат сигурна победа во Валандово, Дојран, Крива Паланка и Лозово.

Резултатите покажувале дека водството на нивните кандидати е убедливо во Струмица, Ресен, Бутел и Крушево и оттаму веруваат дека е можна победа уште во првиот круг.

Коронавирус