петок, 24. септември 2021. Вести денес: 128
home Вести

СДСМ објави уште 5 кандидати за градоначалници

СДСМ објави уште 5 кандидати за градоначалници

Вечерва на седница на Извршниот одбор на партијата, беа дефинирани уште неколку кандидати за градоначалници од редовите на СДСМ.

По спроведените испитувања на јавното мислење, по истражувањата и анализите во органите на партијата и секако по консултација со членовите, вечерва дефинирани се дополнителни пет кандидати за градоначалници, информираат од СДСМ.

1. Ѕвонко Пекевски – Берово

2. Борис Георгиевски – Гази Баба

3. Јасмина Гулевска – Могила

4. Тони Делков – Неготино

5. Даниел Крстевски – Ранковце.

Најнови вести

Коронавирус