четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

СДСМ нарача, обвинителство испорача: Кривична за Ристески, а се молчи  скандалите Рекет 2, Инсулин и Аферата Кеш

СДСМ нарача, обвинителство испорача: Кривична за Ристески, а се молчи  скандалите Рекет 2, Инсулин и Аферата Кеш

И додека власта молчи за скандалите кои секојдневно се во центарот на вниманието во јавноста СДСМ нарачува, а обвинителството испорачува кривични пријави.

Имено поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески на 30 јануари треба да се јави појави во Основното јавно обвинителство во Прилеп како осомничен во врска со претходна поднесена кривична пријава против него.

Во поканата стои дека доколку Ристески не се појави и неговото недоаѓање не го оправда согласно чл.145 од ЗКП ќе биде побарано издавање за негово приведување.

Ова е уште еден јасен доказ за притисоците кои се одлика на власта која наместо да се занимава за Рекет 2, Инсулин, Аферата кеш и безброј други криминалци кои се на слобода се занимава со реваншизам.

Локални избори 2021