петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 94
home Вести

СДСМ направи жрепка – познат е редоследот на гласачкото ливче на внатрепартиските избори

СДСМ направи жрепка – познат е редоследот на гласачкото ливче на внатрепартиските избори

Познат е редоследот на кандидатите за нов лидер на СДСМ откако во партијата беше спроведена ждрепка. Димитар Ковачевски ќе биде под реден број 1, Фросина Ременски под 2, а Јован Деспотовски под бројот 3.

Вонредните избори за претседател на СДСМ ќе се одржат в недела на 12 декември.

Коронавирус