сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 74
home Вести

СДСМ на граѓанските собири не ја пушта македонската химна

СДСМ на граѓанските собири не ја пушта македонската химна

Народот денес остро реагираше што за време на посетата на Ципрас, не беше ниту еднаш интонирана македонската химна.

Но, тоа е секојдневие за премиерот Зоран Заев.

Тој и партијата на чие чело е, не ја пуштаат нашата национална химна ниту на граѓанските собири кои ги организира.

За време на предизборната кампања, каде Заев го промовира Стево Пендаровски, тој не чувствува потреба да се пушти македонската химна.

Коронавирус