сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 11
home Вести

СДСМ избега од дебата на „Алсат“ за одговорност и оставки по трагедијата во Тетово

СДСМ избега од дебата на „Алсат“ за одговорност и оставки по трагедијата во Тетово

Силни емоции и жесток политички речник во емисијата „200″ на Алсат М која е снимена утрово, а се емитува вечерва од 21:50 часот .

“Оставките и одговорноста после трагедијата во Тетово. Дебатираат: Агим Нухиу – заменик министер за правда, Антонио Милошоски – пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и Вјољца Бериша – член на претседателството на АА“, стои во најавата на Алсат М за емисијата која според извори во телевизијата била прилично напната.

Иако своето учество во емисијата го потврдиле претставници на СДСМ никој од владеачката партија не учествувал во дебатата за клучното и важно прашање.