четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 74
home Вести

„СДСМ им го честита први мај на работниците со налог до фирмите да отпуштат работници“

„СДСМ им го честита први мај на работниците со налог до фирмите да отпуштат работници“

СДСМ го одбележа Први мај со давање налог на фирмите да отпуштаат работници. За првпат во историјата на Македонија се случи влада Први мај да им го честита на работниците со најава за откази, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Оваа влада е антиработничка. Оваа влада е влада која се грижи само за бизнисите на тајкуните блиски до Заеви. 33.000 работници од угостителскиот сектор, седат дома, половина од нив времено се одјавени. Трпат работници од сите сегменти, единствено заради Зоран Заев и СДСМ и нивните лоши мерки, кои не и помагаат на економијата, порачуваат од партијата.

Коронавирус