четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 147
home Вести

СДСМ ГО ИСКОРИСТИ ПРАЗНИКОТ ЗА ПАРТИСКА ПРЕСМЕТКА: По наредба на лице во цивил, полицијата го спречи Коце Трајановски да се качи на бината

СДСМ ГО ИСКОРИСТИ ПРАЗНИКОТ ЗА ПАРТИСКА ПРЕСМЕТКА: По наредба на лице во цивил, полицијата го спречи Коце Трајановски да се качи на бината

СДСМ го искорсити еден од најголемите христијански празници, Водици за партиска пресметка со политичките противници. Имено до нашата редакција пристигнаа информации дека на денешното чествување на празникот му било забрането на екс градоначалникот Коцет Трајановски да се качи на бината во Скопје поставена по повод празникот, пишува порталот infomax.mk.

Според нашите информации, СДСМ го злоупотреби и водици за партиска пресметка така што еден од присутните цивили му наредил на припадник на МВР да не му дозволува на екс градоначалникот да се качи на бината.

Коронавирус