сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

СДСМ: ДУИ да го смени името во Националистички радикали за дезинтеграција

СДСМ: ДУИ да го смени името во Националистички радикали за дезинтеграција

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките од Охридскиот Рамковен Договор, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Времето за поделби е одамна завршено. За Коалицијата „Можеме” и СДСМ одамна не е важно кој на кој етникум припаѓа, туку колку е способен и работи во функција на „едно општество за сите” и сигурна иднина на граѓаните. Како што тргнале ДУИ, до крајот на кампањата ќе си го сменат и името на партијата. Од Демократска унија за интеграција ќе станат Националистички радикали за дезинтеграција. СДСМ останува столбот на стабилноста, на обединувањето, на заедништвото, на напредокот, на иднината, велат тие.

Парламентарни избори 2020