понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 281
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

СДСМ дели флаери во кои велат дека го победиле коронавирусот, а денеска има 62-ца новозаразени и двајца починати

СДСМ дели флаери во кои велат дека го победиле коронавирусот, а денеска има 62-ца новозаразени и двајца починати

Активисти на СДСМ денеска активно делат флаери низ цела држава во кои тврдат дека коронавирусот е ставен под контрола и дека покажале дека умеат одлично да се носат со големите предизвици.

Но реалноста е сосема поинаква. Денеска во Македонија се регистрирани 62-ца новозаразени и двајца починати од коронавирусот. Македонија статистички го зазема првото место според заразени и починати лица од коронавирус на милион лица, а истовремено сме последни по направени тестови.

 

Парламентарни избори 2020