сабота, 6. март 2021. Вести денес: 86
home Вести

„СДСМ да одговори каде е сега убиецот на Нешковски и дали заради неговата блискост со Заев не ја издржува казната во Идризово“

„СДСМ да одговори каде е сега убиецот на Нешковски и дали заради неговата блискост со Заев не ја издржува казната во Идризово“

Зоран Заев мора кривично да одговара за поттикнување. Со објавената интегрална снимка се гледа дека докажаниот манипулатор и лажго Заев свесно и намерно изнел скратена и монтирана снимка со цел да ги доведе во заблуда граѓаните на Република Македонија во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Заради неговата измама и манипулација 40-тина полициски службеници беа сериозно повредени, десетици добија кривични прекршочни пријави, а беше причинета и огромна материјална штета во насилните протести кои следеа после лагите на Заев.

Време е обвинителството да почне да се меша во својата работа и да покрене постапка против Заев за поттикнување на кривично дело.

СДСМ треба да одговори каде е сега убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов и дали заради неговата блискост со Заев и срдечниот поздрав во затворот истиот не ја издржува казната во затворот Идризово.

Најнови вести

Коронавирус