среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 48
home Вести

„СДСМ бега од предвремени парламентарни избори затоа што му е страв од соочување со народот“

„СДСМ бега од предвремени парламентарни избори затоа што му е страв од соочување со народот“

СДСМ бега од предвремени парламентарни избори затоа што му е страв од соочување со народот, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

– Македонскиот народ е гневен за сите понижувања, црнила и порази кои му ги приредија. Токму затоа СДСМ нема храброст да се соочи со граѓаните на предвремени парламентарни избори, свесни се за казната која ќе им следува. Ветуваа едно општество за сите, но прво што направија е тоа што го поделија македонското општество. Поради неуставното носење на законот за јазици, Македонија е поларизирана како никогаш досега во историјата. Токму затоа се потребни предвремени парламентарни избори, за СДСМ да замине во историјата, а граѓаните и Република Македонија конечно да почнат да напредуваат, се наведува во партиското соопштение.

Локални избори 2021