вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Саздов до МВР: Престанете доста ги понижувате Полицајците!!!

Саздов до МВР: Престанете доста ги понижувате Полицајците!!!

Јавно Прашање до Актуелното Раководство во МВР, На која Крстосница за каде ? Не Упативте и пренасочивте на КОЈ ПРАВ ПАТ??? ако мислевте дека е вистинскиот за нас не само што мислите дека можете да не излажете туку и сами себе се ЛАЖЕТЕ……Патот што ни го трасиравте ни ги искина и последните Чевли земени пред многу години а возилата неисправни со кој не опремивте од пред неколку месеци не носат на пат према Провалија !!! Срам да ви е ниту совест имате ниту Чуства!!! Вработените го губат трпението секојдневно испракаат вакви Жални Фотографии Вие не сте Луѓе бре дојде и трета Зима од Раководење на ова раководство И пак исто ништо ново се Фалевте Јавно со набавени ЛЕТНИ Јакнички поделени само на мал број ново примени Полициски Службеници со кои ни во лето на заладување не може да се затоплат се скинавте од фалење и ЛАЖЕЊЕ дека сте набавиле Опрема !!!се занимавате со МОБИНГ да се Молчело!!! абе доста е веке или работете си ја работата за која сега земате големи плати за Лажење .или .Престанете доста ги понижувате Полицајците!!! преку глава им е веке на вработените им се смачи веќе од Циркузи … не им требаат Глумци и Парадери или Почитувајте го Достоинството или земете си ги овие возила и возете се на вашиот ПРАВ ПАТ!!! Напиша Дејан Саздов на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус