вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 21
home Вести

Савески до Заев: Дали е точно дека го инструиравте судството да му ја даде Левица на Апасиев и овој да краде гласови од ВМРО?

Савески до Заев: Дали е точно дека го инструиравте судството да му ја даде Левица на Апасиев и овој да краде гласови од ВМРО?

Здравко Савески, поранешен член на Президиумот на Левица на фејсбук го праша претседателот на Владата Зоран Заев дали е точно дека тој го инструиррал судството за да му ја даде Левица на Димитар Апасиев, за тој да краде гласови од ВМРО ДПМНЕ.

Ајде и јас да поставам прашање до Заев.
Дали е точно дека го инструиравте судството да му ја даде Левица на Апасиев и покрај тоа што тој изврши кривично дело фалсификување на документи, за што се оди во затвор? Дали е точно дека ја направивте таа пресметка за овој „војвода“ да краде гласови од ВМРО?
Зашто, да не се лажеме, без неговото крадење на гласови, ВМРО а не СДСМ ќе беа први на изборите и можеби тие ќе формираа влада по изборите, пишува Савески на Фејсбук.

Ајде и јас да поставам прашање до Заев.

Дали е точно дека го инструиравте судството да му ја даде Левица на Апасиев и…

Posted by Zdravko Saveski on Wednesday, December 30, 2020

Коронавирус