среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Сасоли денес ќе се обрати пред пратениците

Сасоли денес ќе се обрати пред пратениците

Претседателот на Европскиот Парламент Давид Сасоли денеска ќе има обраќање во македонското Собрание. Претходно тој ќе има средба со претседателот на Собранието Талат Џафери, како и состанок со

координатори на пратенички групи и претставници од други политички партии. Сасоли вчера во Скопје преку Твитер порача дека му е мило што во Северна Македонија не бил скршен европскиот дух. Тој ова го напиша по средбите со претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев.

 

Најнови вести

Коронавирус