вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Саше Политико: Драги педери, во име на заедничката кауза ве молам машки да го истрпите овој напад! (ФОТО)

Саше Политико: Драги педери, во име на заедничката кауза ве молам машки да го истрпите овој напад! (ФОТО)

Драги педери, знаете дека сме сојузници и заедно во оваа битка.

Овој пат ни криви ни дужни Заев ве поткачи и ве молам во името на заедничкаата кауза да се жртвувате да го истрпите мушки овој атак и да не дигата многу галама, пишува новинарот Саше Политико на неговиот сајт Мактел.

Ќе ви се одужиме за разбирањето, со тоа што ќе се бориме уште повеќе за вашите права.

Ве молам да го разберете премиерот и да примите извинување во негово име, не мислеше он ништо лошо, само се наоѓа малце во ватрена ситуација и мораше малце да удри со гомнарска цевка и вие настрадавте како колатерал.

Значи ви благодарам на разбирањето, бидете вистински педери и истрпете мушки!

Знам дека нема да ме разочарате!

 

 

Коронавирус