понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 36
home Вести

Санкционирани 80 возачи во Скопје

Санкционирани 80 возачи во Скопје

Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје во изминатото деноноќие спроведе контроли за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило, како и возачи кои управувале со возила под дејство на алкохол на подрачјето на Скопје, при што се санкционирани 80 возачи.

– Санкционирани се 17 возачи кои ја пречекориле брзината. Откриени се и 25 останати прекршоци, за кои се издадени 11 мандатни платни налози и 14 прекршочни платни налози. Санкционирани се 12 возачи кај кои било утврдено присуство на алкохол. Откриени се и 26 останати прекршоци, за кои се издадени 13 мандатни платни налози и 13 прекршочни платни налози, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Коронавирус