сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 110
home Вести

Санкционирани 659 лица за неносење маска

Санкционирани 659 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (26/27.12.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 659 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

Коронавирус