сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 66
home Вести

Санкционирани 563 лица за неносење маска

Санкционирани 563 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.12.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 563 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Коронавирус