сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 12
home Вести

Санкционирани 475 лица за неносење маски

Санкционирани 475 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 475 прекршоци за неносење лична заштита на лице, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. (МИА)

Коронавирус